۳۰ کشور از بهترین کشورهای جهان

بهترین کشور جهان کدام کشور است؟

وقتی صحبت از بهترین کشور جهان می شود، نام کشور سوئیس می‌درخشد، کشوری با جمعیت حدود ۸ میلیون نفر و مساحت حدود ۴۱ هزار کیلومتر مربع. سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، و از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است!
سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و بانکداری و بیمه و گردشگری منابع اصلی درآمد این کشورند.

۳۰ کشور از بهترین کشورهای جهاناسامی سی کشور بهتر جهان
۱- سوئیس
۲- کانادا
۳- آلمان
۴- انگلیس
۵- ژاپن
۶- سوئد
۷- استرالیا
۸- آمریکا
۹- فرانسه
۱۰- هلند
۱۱- دانمارک
۱۲- نروژ
۱۳- زلاند نو
۱۴- فنلاند
۱۵- ایتالیا
۱۶- سنگاپور
۱۷- اتریش
۱۸- لوکزامبورگ
۱۹- اسپانیا
۲۰-چین
۲۱- ایرلند
۲۲- کره جنوبی
۲۳- امارات
۲۴- پرتقال
۲۵- هند
۲۶- روسیه
۲۷- تایلند
۲۸- یونان
۲۹- برزیل
۳۰- اسرائیل
.
.
.
۷۷- ایران
۷۸- صربستان
۷۹- آنگولا
۸۰- الجزایر
هر چند نمی‌دانیم که این کشور آنگولا دقیقا کجای این کره خاکی قرار داد، اما برتری ایران را بر آنگولا به تمامی ایرانیان و ایران دوستان تبریک می‌گوییم.

۳۰ کشور از بهترین کشورهای جهانفهرست بهترین کشور‌های جهان در سال ۲۰۱۸

مجله خبری-تحلیلی «یواس نیوز اند ورلد ریپورت» در گزارشی، فهرست بهترین کشور‌های جهان را از میان ۸۰ کشور جهان، در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

بهترین از هر جهت
بر این اساس، در فهرست بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸، سوئیس در جایگاه نخست قرار گرفته است. این کشور کوچک اروپایی در همه مقوله‌های قدرت، اقتصاد، حقوق شهروندی و سیاست‌های اجتماعی، میراث فرهنگی، کارآفرینی و تدابیر زیست محیطی بالاترین امتیاز را کسب کرده است. سوئیس سال گذشته میلادی نیز در جایگاه اول بهترین کشور جهان قرار گرفت.

کشورهای کانادا، آلمان، انگلیس و ژاپن به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم بهترین کشورهای جهان قرار گرفتند. سوئد، استرالیا، آمریکا، فرانسه و هلند نیز رتبه‌های ششم تا دهم این فهرست را به خود اختصاص دادند.

قدرت
این مجله آمریکایی در معرفی قدرتمندترین و پرنفوذترین کشورهای جهان جایگاه نخست را به آمریکا اختصاص داد. روسیه، چین، آلمان و انگلیس به ترتیب در جایگاه دوم تا پنجم قرار گرفتند.

کیفیت زندگی
کشورهای کانادا، دانمارک، سوئد، نروژ و استرالیا جایگاه اول تا پنجم کشورهایی با بهترین کیفیت زندگی را از آن خود کردند.

اقتصاد
لوکزامبورگ، سوئیس، پاناما،دانمارک و سوئد در فهرست بهترین کشورها با اقتصاد باز قرار گرفتند. این در حالی است که تایلند، چین، مالزی، هند و اندونزی عنوان بهترین کشورها برای آغاز سرمایه گذاری اقتصادی معرفی شدند.

گردشگری
برزیل، ایتالیا، اسپانیا، تایلند و یونان بهترین کشورها برای ماجراجویی و جذب گردشگر هستند.

حقوق شهروندی
این مجله آمریکایی در معرفی بهترین کشورهای جهان که حقوق شهروندی را در اولویت قرار داده اند جایگاه نخست به نروژ اختصاص یافت. سوئیس، دانمارک، کانادا و سوئد رتبه های دوم تا پنجم را از آن خود کردند.

بازنشسته‌ها
نیوزلند، استرالیا، سوئیس، اسپانیا و پرتغال بهترین کشورها برای بازنشسته‌ها انتخاب شدند و دانمارک، سوئد و نروژ بهترین کشورها در زمینه حفظ حقوق زنان معرفی شدند.

تحصیل
انگلیس، آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه نیز بهترین کشورها برای تحصیل انتخاب شدند.

در بخش جداگانه ای از این گزارش، بهترین سران کشورهای جهان نیز معرفی شدند که جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بهترین مقامات دولتی انتخاب شدند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز از جمله سرانی بود که کمترین میزان محبوبیت را از آن خود کردند.

این گزارش بر اساس پاسخ‌های بیش از ۲۱ هزار نفر از مردم کشورهای مختلف جهان تهیه شده است.

منبع:
باشگاه خبرنگاران
ویکیپدیا
usnews.com

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments