پیرزن هندی در ۷۴ سالگی دو دختر زایید

پیرزن هندی پس از ناتوانی در بچه‌دار شدن برای بیش از پنج دهه زندگی زناشویی موفق شد به کمک پیشرفت‌های پزشکی صاحب دو فرزند شود.

پیرزن هندی در ۷۴ سالگی دو دختر زایید

مانگایامما یاراماتی [Mangayamma Yaramati]، که شناسنامه‌اش نشان می‌دهد ۷۴ ساله است، اما برخی از رسانه ها خبر داده‌اند که او ۷۳ ساله است، می‌گوید حرف مردم همواره آن‌ها را آزار می‌داد و در روستایش او را «زن بی‌فرزند» و «زن نازا» لقب داده بودند و اینک بسیار خوشحال است که مادر شده است، اما اگر در دروازه را می‌شود بست، دهن مردم را هم می‌شود بست، و از حالا مردم و حتی متخصصین نسبت به حال و زندگی این کودکان با پدر و مادر پیرشان ابراز نگرانی و بدگمانی می‌کنند و کودکان بینوای تازه به دنیا آمده را «زنگوله پای تابوت» می‌نامند!

خبر بدتر این است که پدر ۸۲ ساله این دوقلوهای دختر، در اثر خوشحالی ناشی از پدر شدن، دچار سکته مغزی شده و در بیمارستان تحت درمان است.

از این مادر و پدر پیر بیشتر بدانید
مانگایامما یاراماتی، دختر جوانی بود که در سال ۱۹۶۲ با مردی کشاورز ازدواج کرد و به خانه بخت رفت، اما بخت با آن‌ها چندان یار نبود و باوجودیکه در طی سال‌ها پیش ده‌ها پزشک رفتند و تعداد بی‌شماری نذر و نیاز کردند و در معابد دعا خواندند، اما بچه‌دار نشدند.

مردم روستایی که در آنجا زندگی می‌کردند به این زوج به چشم گناهکارانی نفرین شده می‌نگریستند.

۲۵ سال پیش این زن یائسه شد، اما آرزوی مادر شدن را از دست نداد، تا اینکه وقتی که خبر دار شد که همسایه آنها در سن ۵۵ سالگی با کمک لقاح مصنوعی باردار شده، او نیر همراه همسر ۸۰ ساله خود به کلینیک تخصصی رفتند و توانستند با کمک پزشکان در سنین پیری پدر و مادر شوند و آرزو به دل از دنیا نروند!

پیرزن هندی در ۷۴ سالگی دو دختر زایید

پیرزن هندی در ۷۴ سالگی دو دختر زایید

پیرزن هندی در ۷۴ سالگی دو دختر زایید

چگونگی کار زایمان
در مورد این زایمان، در آزمایشگاه، سلول‌های تخمک اهدایی را با اسپرم همسر ۸۲ ساله این خانم بارور کردند و سپس حاصل کار را به رحم وی منتقل نمودند.

متخصصان می‌گویند از کیفیت تخمک‌های زنان، با بالا رفتن سنشان، کاسته می‌شود، اما رحم آنان، حتی در سنین پیری، توانایی لازم را برای باداری دارند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، مانگایامما یاراماتی پیرترین زن جهان است که زایمان نموده است.

برخی معتقدند بارداری و زایمان در چنین سن و سالی غیرمسئولانه است و برخی دیگر بر این باور هستند که زایمان و مادر شدن حق مسلم هر زنی است، نظر شما چیست؟

امیدواریم سایه پدر و مادر همیشه بر سر این دو دختر تازه به دنیا آمده باشد و زندگی خوشی داشته باشند!

2 دیدگاه
تازه ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments
سمیه
سمیه
9 ماه پیش

سلام‌‌ اگه‌ پولدار‌ باشن‌ که‌ مشکلی‌ نیس‌ و به‌ خوبی‌ زندگی‌ میکنن‌
من‌‌ چن‌ روز‌ میرم‌ مهد‌ که‌ پسرمو‌ ثبت‌ نامش‌ کنم‌ ولی‌ نمیشه‌، میگن‌ اول‌ باید‌‌ یه‌ مقدار‌ از‌ هزینه‌ها‌ رو‌ بدین‌، چن‌ روز‌ دیگه‌ همه‌ میرن‌ مهد‌، اول‌ مهره‌، حتی‌ وامم‌ نمیشه‌ گرفت‌، ای‌ خدا‌ خودت‌ کمک‌ کن