چگونه ۱۵ میلیون نفر گرسنه را مفت و مجانی سیر کنیم؟

به گزارش خبرگزاری‌ها، ایرانی‌ها سالانه ۳۵ میلیون تن مواد غذایی را دور می‌ریزند و با این مقدار دور ریز می‌شود ۱۵ میلیون گرسنه را سیر کرد!چگونه ۱۵ میلیون نفر گرسنه را مفت و مجانی سیر کنیم؟

صورت مسئله آسان است، اما حل آن چندان ساده نیست!

چگونه با دور ریزها ۱۵ میلیون نفر گرسنه را سیر کنیم؟

مشکل اول این است که چگونه می‌توان ایرانی‌ها را وادار کرد که اینهمه اسراف نکنند!

مشکل دوم این است که چگونه می‌شود دور ریزهای ایرانی‌های حرف گوش نده را جوری جمع و جور کرد که بشود از آن غذای سالم و بهداشتی درست کرد و این غذا را سالم و بهداشتی به دست گرسنگان رساند!

حل مشکل اول:
یک راه حل این است یک «دولت غذایی» تاسیس کنیم و مدیریت خرید و پخت و پز و خورد و خوراک ایرانی‌ها را بدهیم دست «دولت غذایی»، و ایرانی‌ها هم هر وقت گرسنه شدند صف بگیرند جلوی وزارت‌‌خانه‌های دولت جدید. [قاشق و چنگال و پیاز یادتان نرود]

متاسفانه این راه حل یک مشکل اساسی دارد، اگر ما می‌توانستیم یک دولت کارا و مفید جمع و جور کنیم، نرخ دلارمان همان ۷۰ ریال یا حتی کمتر می‌شد!

راه حل دیگر این است که یک «پلیس غذایی» و یک «پلیس دور ریز» تاسیس کنیم و این پلیس‌ها، ایرانی‌ها را ۲۴ ساعته و چهار چشمی زیر نظر بگیرند که ریخت و پاش نکنند و میزان آشغال‌هایشان استاندارد باشد!

این راه حل نیز یک مشکل دارد و آن این است که هزینه ایجاد و تاسیس و آموزش و دستمزد این پلیس‌ها بیش از دور ریزها خواهد شد!

حل مشکل دوم:
به قول معروف، مشکل دوم خیلی مشکل است و این مشکل راه حل ندارد، چون اگر بتوانیم کاری کنیم که دور ریزهای ایرانی‌ها، یعنی این ۳۵ میلیون تن مواد غذایی، قابل استفاده و سالم و بهداشتی باشند، ارزش بسیاری نیز خواهند داشت و مافیاهای آشغال جمع کن اجازه نمی‌دهند که این کالاهای با ارزش به این آسانی از چنگ آن‌ها خارج شود و ما با آن‌ها غذا درست کنیم و برسانیم به دست و شکم گرسنگان! [علم هم ثابت کرده که سیر کردن ۱۵ میلیون گرسنه، آسان‌تر از کوتاه کردن دست مافیا‌ها است!]

 

 

راه حل فوق‌العاده
در ناامیدی بسی امید است و نگران نباشید، یک راه حل فوق‌العاده برای سیر کردن این چند میلیون گرسنه سراغ داریم. بهترین کار این است که به این ۱۵ میلیون گرسنه‌ای، که قرار است با دورریزهای ایرانی‌ها سیرشان کنیم، ویزای ورود به ایران و تابعیت ایرانی بدهیم و آن‌ها را بین خانواده‌ها و خانوارهای ایرانی تقسیم کنیم تا ایرانی‌ها در عمل مجبور شوند کمتر دور بریزند!

می‌توانیم برای کارایی بیشتر، آب و برق و گاز و تلفن و اینترنت ایرانی‌هایی که با این طرح ملی مخالفت می‌کنند یا سهمیه‌شان را خوب سیر نمی‌کنند قطع کنیم!

چگونه ۱۵ میلیون نفر گرسنه را مفت و مجانی سیر کنیم؟
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar