خورشت بدون گوجه فرنگی خوشمزه‌تره!

قیمت گوجه فرنگی بدون اجازه مقامات بالا رفته و می‌گویند علت اصلی و قطعی افزایش قیمت گوجه فرنگی ننه سرما می‌باشد!

یکی از کاربران توییتر به نام فروزش در ارتباط با گران شدن گوجه‌فرنگی نوشته:

«دوستان گوجه گرون شده، چون تو زمستون کم کشت می‌شه
نخرین، نخورین
تقاضا کم بشه، قیمتش میاد پایین
همه خورشت‌ها و غذاهایی که گوجه و رب می‌خواد بدون این دوتا هم قابل پختنه و خوشمزه تر می‌شه!
آدم با سالاد نخوردن هم نمی‌میره»!

ایشان همچنین فرموده‌اند:

«اصلا تا صدسال پیش گوجه تو ایران نبوده، طب سنتی که کلا می‌گه نخورین! سرده!»

سال پیش هم بهاره رهنما گفته بود: «رب گوجه نخوریم نمی‌میریم!»

خورشت بی دم و سر و اشکم
ظریفی نوشته: «خورشت ما، که این روزها نه گوشت دارد، نه مرغ، و نه سیب‌زمینی و پیاز، و نه حبوبات، گوجه‌فرنگی هم نداشته باشد»!

خورشت بدون گوجه فرنگی خوشمزه‌تره!
قیمت گوجه‌فرنگی
خبرگزاری مهر، روز سوم آذر، از قول مصطفی دارایی‌نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان، نوشت:

«قیمت هر کیلوگرم گوجه انباری بین ۴ تا ۵ هزارتومان، گوجه بوته‌رس بهبهان بین ۷ تا ۷.۵ هزارتومان و گوجه درجه یک و تازه بوشهر بین ۷ تا ۹ هزارتومان و گوجه گلخانه‌ای بین ۱۰ تا ۱۲ هزارتومان است.
تا یک هفته دیگر، آنقدر عرضه زیاد می شود که گوجه را حتی به قیمت کیلویی ۵۰۰۰ تومان هم نخواهند خرید»!

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در روز ۴ آذرماه، «قیمت گوجه فرنگی از هفته گذشته روندی تصاعدی به خود گرفت و از حدود پنج هزار تومان به ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان رسید»!

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در ۵ آذر ۹۸، سید حسین حسینی، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان بوشهر، گفت:

«در حال حاضر قیمت گوجه‌فرنگی سر زمین‌های کشاورزی استان بوشهر بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان است که نسبت به قیمت ۸۵۰۰ تومانی روزهای گذشته، کاهش داشته است.»

بر اساس همین گزارش، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی سه روز پیش «قیمت گوجه‌فرنگی بوته‌ای و گلخانه‌ای درجه یک را در تهران به ترتیب حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ و ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح خرده‌فروشی عنوان کرد و وعده داد که در ۱۰ تا ۱۵ روز آینده با رسیدن محصول جنوب، قیمت این محصول کاهش می‌یابد. البته در برخی مناطق این محصول به قیمت ۲۰ هزار تومان نیز فروخته شد».

بنزین بی‌گناه است!
خانه ملت به نقل از محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات استان تهران، خبر داده که «گرانی گوجه فرنگی به دلیل افزایش قیمت بنزین نیست» و علت آن «کاهش عرضه کالا به دلیل بارندگی در بندرعباس و جیرفت می‌باشد»!

والله بنزین بی‌گناه است!
چند روز پیش نیز، خبرگزاری صدا و سیما، از قول حسین مدرسی خیابانی، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، خبر داده بود: «این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالاها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد.»

بالله بنزین بی‌گناه است!
به گزارش خبرگزاری ایسنا، داوود شهرکی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: «گرانی اخیر گوجه فرنگی ربطی به بنزین ندارد و علت سرمازدگی است».

به پیر، به پیغمبر، بنزین بی‌گناه است!
به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد فامیل متقی، رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: «گرانی گوجه فرنگی به دلیل افزایش قیمت بنزین نیست و عامل اصلی گرانی این محصول به دلیل سردی هوا و مشکلات حمل و نقل بار است.»

عیان است که بنزین بی‌گناه است!
به گزارش خبرگزاری برنا، اسدالله کارگر، رییس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار، نیز گفت: «گران شدن گوجه فرنگی ربطی به گران شدن بنزین ندارد. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. آمدن فصل زمستان نشان می‌دهد که با سرد شدن هوا، تولید گوجه در کرج، قزوین، ورامین و شهرهای اطراف تهران متوقف شده است»!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments