کلاهبرداری و جیب‌بری اینترنتی

آنچه در زیر می‌آید صرفا جهت آگاهی نوشته شده، نه سوء‌استفاده!

جیب‌بری از طریق بازی با عاطفه کاربران و بدون دردسرهای قانونی
یکی از روش‌های افراد فرصت طلب در فضای اینترنت، همان کاری است که گداها در کوچه و خیابان انجام می‌دهند، یعنی سوءاستفاده از ترحم و دلسوزی رهگذران، اما در دنیای مجازی کمی هم چاشنی س‌ ک س می‌ریزید رویش تا سریع‌تر بشود جیب افراد ساده‌لوح را خالی کرد.

کلاهبرداری و جیب‌بری اینترنتی

داستان واقعی یک
محمود پسر ۱۶ ساله در اینستاگرام صفحه‌ای باز می‌کند به نام لیلی، و در این صفحه بتدریج عکس‌های بی‌حجابی که از یک دختر زیبا روی و خوش اندام، از طریق اینستاگرام یا فیسبوک یا هر شبکه دیگر بدست آورده ارسال می‌کند و همراه آن متنی مشابه زیر می‌نویسد:
«من خیلی تنها و بی‌کس هستم، پدر و مادرم را در یک حادثه رانندگی از دست دادم و با مادر بزرگ بداخلاقم زندگی‌می‌کنم. من دنیال پسر یا مردی می‌گردم که خوش اخلاق و انسانی با گذشت باشد و به من کمک کند. من دختر پاکی هستم و اهل صیغه و روابط نامشروع نیستم.»

در فضای مجازی تا دلتون بخواد فراوانند از پسرها و مردان مجرد و متاهلی که آرزو دارند دوست این دختر شوند و برایشان مانعی هم ندارد که چند ده هزار تومانی به حساب این دختر واریز کنند، شاید هم بشود طرف را خام کرد و به جای خلوتی برد و حال و حولی کرد!

در کلاهبرداری‌های اینترنتی، بدلیل زمان‌بر بودن، هیچوقت، هیچکس بابت چند ده هزار تومان به پلیس شکایت نمی‌کند و محمود قصه ما، آنقدر باهوش هست که از این افراد ساده‌لوح بیشتر از سی چهل هزار تومان کش نرود و پس از مدتی با آن‌ها بهم بزند!

کلاهبرداری و جیب‌بری اینترنتی

این قصه محمود بود، قصه زری هم مشابه محمود است!

کلاهبرداری و جیب‌بری اینترنتی

داستان واقعی دو
زری از طریق فیسبوک یا اینستاگرام عکس مردان جوان و خوش قیافه چشم آبی یا چشم سبز را از کشور ترکیه گیر می‌آورد و بجای خودش منتشر می‌کند.

زری بخوبی می‌داند که بسیاری از زنان و دختران تنهای ایرانی چه کمبودهایی در زندگی دارند. زری نقش داریوش را بازی می‌کند، دانشجوی فقیری که در رشته پزشکی تحصیل می‌کند.
داریوش شاید الان فقیر باشد، اما آینده خوب و درخشانی دارد و طعمه جذابی است برای بسیاری از دختران و زنان مجرد یا مطلقه که با جان و دل حاضرند چند ده هزار تومانی در راه این عشق و شوهر خیالی آینده سرمایه‌گذاری کنند!

کلاهبرداری و جیب‌بری اینترنتی

چرا محمود و زری نقش مخالف جنس خودشان را بازی می‌کنند، چون از هوا و هوس و نفسیات خودشان بیشتر آگاهند.

کلاهبرداری و جیب‌بری اینترنتی

مراقب کلاهبردارهای اینترنتی باشید و فریب نخورید!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments