عمامه بر سر مریم معصومی!

مریم معصومی بازیگر ۳۱ ساله سینما و تلویزیون ایران است و ظاهرا به گذاشتن عمامه روی سرش علاقه دارد!

عمامه بر سر مریم معصومی!اینکه عمامه یا کلاه برای خانم‌ها حجاب حساب می‌شود یا نشود را باید از محتسب پرسید، اما گوش شیطان کر، ما دوستانه به خانم مریم معصومی گفتیم: «ای برادر… این عمامه شما برای فاطی تنبان نمی‌شود!»

عمامه بر سر مریم معصومی!ایشان هم محترمانه پاسخ دادند که: «اگر برای من حجاب نمی‌شود، برای تو که نان می‌شود… جان برادر!» و با تبسم زیبایشان ادامه دادند که «از این ستون به آن ستون فرج است»!

عمامه بر سر مریم معصومی!ما که حریف خانم خودمان، که بسته زبان است، نمی‌شویم، چه برسد به خانم معصومی، برای همین دُم‌مان را گذاشتیم لای بغلمان و سرمان را انداختیم پایین و ساکت و بی‌صدا دور شدیم!

 

 

توربان

عمامه بر سر مریم معصومی!فقط توضیحا توضیح دهیم که در دنیای مد به عمامه می‌گویند توربان [Turban] و شما اگر به واژه عمامه حساسیت دارید تصور کنید که ما از ابتدا گفتیم توربان بر سر مریم معصومی!


عمامه و تغییر عرف و عادت
در گذشته‌های دور، در جهان اسلام همهٔ مردان [تاکید می‌کنیم همهٔ مردان] سعی می‌کردند عمامه بر سر بگذارند؛ به طوری که نداشتدنِ عمامه بر سر را نشانهٔ «مست بودن» یا «مرد نبودن» یا «خارجی بودن» و نابالغ و از این دست می‌دانستند. پیش از اسلام، عمامه سربندِ زنان مکّه نیز بوده است.

 

 

حجاب هنرمندان
آبدارچی ما، که خیلی مذهبی است، هر وقت برای ما چای می‌آورد می‌گوید: «اگر این زنان هنرمند و بازیگر، به حجاب پایبند بودند و اینقدر قر و فر نداشتند، جامعه ما بد حجاب و کج حجاب و کم حجاب نداشت!»

ما هم همیشه به آبدارچی عزیزمان می‌گوییم: « پدر جان، تو چکار به کار مملکت و مملکت‌داری داری، تو کوشش کن که استکان‌هایت اینقدر کثیف نباشند و چای‌هایت اینقدر سرد و جوشیده!»

آبدارچی ما هم که قد و قواره و اندازه خودش را می‌داند اینجور مواقع بر می‌گردد به آبدارخانه‌اش و زیر لب چیزی می‌گوید که گمانم نفرین و دشنام به ما و این زنان زیبای عالم سینما و تلویزیون باشد!

 

 

کله
هندی‌ها معتقدند آنچه که از حجاب بیشتر ارزش دارد، سر آدم است و ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید: «اگر سر داشته باشی، هزاران عمامه هم خواهی داشت»!

در کشور ما مدت‌هاست که چالشی بین محتسبان و برخی خانم‌ها وجود دارد، از عقب کشیدن سانت به سانت روسری‌ها و ظهور و نمایش موها و افتادن مثلا تصادفی روسری‌ها و نپوشیدن روسری در خودروها و پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان و بدن نما و باز گذاشتن دکمه‌های مانتو و کوتاه شدن سانت به سانت مانتوها… و برنده این چالش به قول هندی‌ها آن کسی خواهد بود که هزاران عمامه خواهد داشت!

 

منبع:
ویکیپدیا

اینستاگرام مریم معصومی

instagram.com/maryammasoumi_

عمامه بر سر مریم معصومی!
به این مطلب امتیاز دهید
Share this page to Telegram

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar