خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ای

خانه سیار (Mobile home)

خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ای

خانه سیار (یا تریلر یا کاروان)، خانه‌ای کوچک و قابل حمل است، با کم و بیش همه امکانات یک خانه.

خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ای
اگر جاده‌ها امن باشند و امکانات لازم برای خانه‌های سیار در سراسر کشور فراهم باشد، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که با خانه خود به مسافرت بروند، حتی ممکن است برخی ترجیح دهند که همیشه در همین خانه‌ها زندگی کنند و در حسرت صاحب‌خانه شدن نمیرند.

خانه سیار در ایران

در ایالات متحده قدمت خانه‌های سیار به اندازه قدمت ساخت اولین خودروهاست، و در ایران هنوز زود است که تاریخچه‌ای برای آن نوشت، مگر اینکه تریلی‌های بیابانی را، که برخی‌شان مکانی برای خوابیدن و پخت و پز دارند، در دسته خانه‌های سیار قرار دهیم، و بنویسیم که ما هم خانه سیار داریم. البته یک محمد شافعی‌زاده نیز داریم که با وانت خود یک کلبه خرابه‌ای درست کرده که بی‌خانمان نباشد.

خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ای

فولکس‌واگن

فولکس‌واگن (Volkswagen)، شرکت خودروسازی آلمانی است، که بعد از جنرال موتورز دومین شرکت بزرگ خودروسازی جهان محسوب می‌شود.

این کارخانه در سال ۱۹۳۰ به درخواست آدولف هیتلر بنا نهاده شد. او از فردیناند پورشه تقاضا کرد، خودرویی بسازد که عموم مردم آلمان، توانایی خرید آن را داشته باشند؛ بنابراین شرکت تأسیس شده، فولکس‌واگن نامیده شد که در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم است.

فولکس‌واگن قورباغه‌ای

فولکس‌واگن قورباغه‌ای

فولکس قورباغه‌ای یا فولکس‌واگن بیتل یا فولکس سوسکی یا فولکس کفش‌دوزکی نام یک مدل از خودروهای فولکس‌واگن که بر عکس بسیاری از خودوها موتور آن در عقب خودرو جاسازی شده است.

این خودرو به در خواست هیتلر طراحی و ساخته شد، او ساخت خودرویی با قیمتی برابر با یک موتورسیکلت، با حداکثر سرعت۱۰۰ کیلومتر، و توانایی جابه‌جای اعضای یک خانواده ۵ نفره را درخواست کرده بود.

خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ای

خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ایاولین خانه سیاری که با استفاده از خودروی فولکس‌واگن قورباغه‌ای ساخته شد در سال ۱۹۷۵ با قیمت ۶۰۰۰ دلار فروخته شد [معادل ۳۲ هزار دلار فعلی]. پشت صندلی های جلوی این خانه سیار، مکانی برای خواب، و آشپزی، و غذا خوردن و استراحت وجود داشت.

خانه سیار با فولکس‌واگن قورباغه‌ای

منبع: ویکی‍پدیا / boredpanda.com

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments