سایه جنگ آمریکا و ایران

آن‌چیزی که می‌تواند تکمیلی باشد بر دلایل انتخاب حسن روحانی، وقوع جنگ با آمریکاست، که بویش می‌آید این روزها!

 

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در مصاحبه‌ با روزنامه ایندیپندنت گفته با آنکه تصور نمی‌کند جنگ میان ایران و آمریکا قریب‌الوقوع است اما اتفاقات تصادفی، مثل تنش‌های احتمالی بر سر عبور کشتی‌ها از تنگه هرمز یا دستگیری چند سرباز آمریکایی در سال‌ ۲۰۱۶، ممکن است به درگیری نظامی تبدیل شوند!

به گزارش خبرگزاری ایرنا، سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده ارتش، گفت: «همه نیرو‌ها باید خود را به صورت شب ‌حمله‌ای آماده کنند و بازی جنگ را دائما تمرین کنند.»!

به گزارش سایت آفتاب، محمد سرافراز، رئیس سابق صدا و سیما، در اظهاراتی از احتمال جنگ بعد از ماه رمضان خبر داده است: « برآورد من این هست که آنها آماده می‌شوند تا بعد از ماه رمضان بهانه‌ای پیدا کنند و به ایران حمله کنند.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهدمقدس گفت: «مقام معظم رهبری فرمان صادر کردند آرایش جنگی بگیریم. این یک فرمان عمومی شامل حال مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه و شامل حال تک تک مردم است»!

سایه جنگ آمریکا و ایران
AP PHOTO – دو ایرانی مخالف جنگ با ایران در آمریکا

خبر آخر:
به گزارش خبرگزاری تسنیم سعدالله زارعی، کارشناس مسائل بین‌المللی، خبر داد که «اخیراً مقامات عالی دولت آمریکا طی یک پیام رسمی به مقامات عالی ایران، تأکید و تصریح کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی برنامه‌ای برای درگیری نظامی با ایران ندارند»!

آیا می‌شود به سخنان دشمن اطمینان کرد؟!

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments