خطرهایی که در خوردن آب طالبی خنک و تگری وجود دارد

خطرهایی که در خوردن آب طالبی خنک و تگری وجود دارد

خطرهایی که در خوردن آب طالبی خنک و تگری وجود دارد,آب طالبی,آیا آب طالبی خطرناک است,آب طالبی را باید چجوری خورد,طرز صحیح خوردن آب طالبی,چه کسانی باید آب طالبی بخورند,آب طالبی برای فراد دیابتی,خوردن آب طالبی خنک,مشکلات بعد از خوردن آب طالبی خنک,چرا نباید آب طالبی خنک بخوریم,خطرهای خوردن آب طالبی تگری
خطرهایی که در خوردن آب طالبی خنک و تگری وجود دارد

آب طالبی خنک

سایت خبری تفریحی به روز نیوز:در فصل تابستان خوردن آب طالبی خنک و تگری خیلی لذت بخش است. اگر در خوردن آب طالبی احتیاط نکینم ممکن است سلامت ما رو به خطر بیندازد.

پیام فرحبخش متخصص تغذیه: این میوه از خانواده میوه های تابستانی خربزه، ملون، دستنبو و تیل است که همگی خواص مشابهی را دارند.

وی افزود: میوه‌های آبداری چون طالبی برای فصل تابستان بسیار مناسب هستند و به صورت فالوده، آبمیوه یا میوه معمول استفاده می شوند.

فرحبخش با اشاره به شستن این میوه قبل مصرف تصریح کرد: بهتر است پوست طالبی را با مایع ظرفشویی شسته تا میکروب‌های سطح آن قبل از برش کاملا از بین بروند.

این متخصص تغذیه اظهار داشت: با توجه به اینکه اضافه وزن و چاقی در کشور روبه افزایش است، به هنگام مصرف طالبی به شکل فالوده یا آبمیوه، افراد باید از حداقل میزان شکر برای آن استفاده کنند.

وی درمورد تهیه و مصرف آبمیوه ها در بیرون از منزل توصیه کرد: برای خرید آبمیوه های مختلف حتما باید به آبمیوه فروشی های معتبر با مدارک بهداشتی مراجعه کرد، چرا که نوشیدنی های غیربهداشتی بخصوص در تابستان احتمالا ابتلا به بیماری های گوارشی و اسهال را در پی دارد.

فرحبخش با تاکید بر لزوم گنجاندن میوه در برنامه غذایی، بیان کرد: به افراد با دیابت کنترل شده توصیه می شود با توجه به اینکه طالبی جزو میوه هایی با قند بالا است تنها یک سهم میوه خود را به آن اختصاص دهند و از خورن آب طالبی پرهیز کنند.

وی درباره افراد با دیابت کنترل نشده یادآوری کرد: این افراد تا زمانی که به دیابت کنترل شده نرسیده اند باید از مصرف طالبی را کنار گذارند و به جای آن میوه هایی با قند پایین تر را میل کنند.

سایت خبری تفریحی به روز نیوز

خطرهایی که در خوردن آب طالبی خنک و تگری وجود دارد
5 (100%) 2 votes

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar