آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، در نشست خبری روز سه شنبه ۵ تیرماه پرسید: « اگر پول ملی ضعیف شود دولت مقصر است؟»

ما هم مثل آقای نوبخت معتقدیم که نخیر، اصلا و ابدا، دولت مقصر نیست، اما سرگیجه گرفته‌ایم که چه کسی یا کسانی در مورد گران شدن ارز و کاهش ارزش پول ملی و وضعیت اقتصادی مقصر هستند، برای همین رفتیم سراغ اصغر آقا، بقال دانای محله خودمان.

از اصغر آقا، که این روزها به دلایل اقتصادی و برگشت پیاپی چک‌هایش، و کمبود سرمایه و موجودی و مشتری، و گرانی روز افزون کالاها، پکر و در هم فرو رفته است، پرسیدیم: «آیا دولت مقصر است؟»

اصغر آقا، تبسم مرموزی کرد و گفت: «نخیر دولت مقصر نیست!»
پرسیدیم: «پس چه کسی مقصر است؟»
گفت: «خانم‌ها!»
با تعجب پرسیدیم: «چرا خانم‌ها؟!»

موبایلش را داد دستمان و گفت: «اطلاعیه وزارت کشور را بخونین تا بفهمید مقصر کیست»!

***

اطلاعیه وزارت کشور
مرکز اطلاع‌‌‌‌‌‌رسانی وزارت کشور، در مورد تاثیر دو جلسه حضور خانم‌ها در ورزشگاه آزادی نوشته: «ایجاد شور و نشاط در بین خانواده‌‌‌ها می‌‌‌تواند به افزایش امید به زندگی و تقویت روحیه اجتماعی برای عبور از مشکلات اقتصادی،‌ منجر شود.»

***

می‌دانیم که قبل از این دو جلسه اخیر، حضور زنان در ورزشگاه‌ها، جهت دیدن مسابقات فوتبال مردانه و سوت و بوق زدن، ممنوع بود و در این دو جلسه، خانم‌ها توانستند شبانه بروند به ورزشگاه آزادی و روی صندلی‌های ورزشگاه آزادی بنشینند و از طریق صفحه تلویزیون موجود در آنجا مسابقه فوتبال مردانه را تماشا کنند و سوت و بوق بزنند و حتی روی چمن ورزشگاه آزادی راه بروند و از این طریق راه را برای عبور از مشکلات اقتصادی باز کنند!

آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟ 1آیا دولت مقصر است یا خانم‌ها؟

پس اگر خانم‌ها بجای اینکه این طرف و اون طرف پلاس باشند، شبانه‌روز ساکن ورزشگاه‌ آزادی شوند، به احتمال زیاد، کشور ما از نظر بهبود وضعیت اقتصادی جهش می‌کند و یک شبه امریکا و اروپا و چین و ژاپن و آلمان و سنگاپور و بقیه را از نظر تولید و درآمد ملی و ارزش پول ملی پشت سر می‌گذارد!

***

در پایان جلسه پرسش و پاسخ، اصغر آقا چند تا دشنام و نفرین حواله خانم‌ها کردند، که به دلایل نزاکت حرفه‌ای مجاز به انتشار آن‌ها نیستیم.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments