چرا زنان کوتاه‌تر از مردان هستند؟

آمارها نشان می‌دهد که در مجموع مردها بلندتر از خانم‌ها هستند، اما چرا این تبعیض و نابرابری وجود دارد؟

چرا زنان کوتاه‌تر از مردان هستند؟به گزارش خبرگزاری فارس، در کشور فرانسه زن‌ها به طور متوسط حدود 1.63 متر و مردها 1.75 متر هستند، در کشور دانمارک بلندترین قد برای زنان 1.69 و برای مردها 1.83 متر است و در کشور چین زنان نزدیک 1.58 متر و مردان 1.70 متر هستند.

«ورونیک کلنر» نویسنده فیلم‌های مستند در تاریخ 24 ژانویه در برنامه تلویزیونی «آرت» از ۱۵ کارشناس پزشکی، زیست‌شناسی، جانورشناسی، انسان‌شناسی، جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی از سراسر جهان در مورد این اختلاف قد سوال کرد.

آنها جواب دادند این اختلاف در انسان‌ها وجود دارد اما در حیوانات وجود ندارد، البته جنس ماده برخی از حیوانات مانند نهنگ‌های آبی بزرگ‌تر از نر‌های آنها هستند.

برای درک این موضوع باید ریشه‌یابی کرد که چه چیزی موجب بلندتر بودن مرد نسبت به زن می‌شود.

این فرایند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند طبیعت‌های مختلف و به خصوص ژنتیک است که اگر والدین بلند قد باشند فرزند آنها شانس بیشتری برای بلند قد شدن دارد.

اما برخی از دانشمندان در حال حاضر می‌گویند ژنتیک همه چیز نیست و محیط زیست نیز نقش مهمی در رشد افراد با اثرات کم و بیش در دراز مدت ایفا می‌کند.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که شرایط زندگی بهداشت و رژیم غذایی عوامل مهمی برای رشد بوده‌اند.

«ژان کلود» می‌گوید با توجه به غدد اطفال رشد غدد پسر با دختر به طور متوسط فرق دارد.

و غدد پسرها بیشتر رشد می‌کند و این یکی از دلایل است.

کارشناسان می‌گویند دلیل کوتاهی زنان نسبت به مردان رژیم غذایی و مواد خاص است که در کودکی استفاده کرده‌اند.

در جوامع معمولا می‌گویند پسر نیاز به خوردن بیشتری دارد تا یک دختر چون فعالیت او بیشتر است و با تحقیقات انجام شده زنان ۲ برابر مردان سوء تغذیه دارند.

نتیجه گیری
پسرها بلندتر هستند چون در کودکی بیشتر می‌خورند یا غذای بهتری نصیب‌شان می‌شود!

این موضوع در خانواده‌های ایرانی و جوامع مردسالار حقیقت دارد و مامان باباها عموما پسر دوستند و هوای شکم پسرها را دارند. اما آیا در کشورهای دیگر نیز مامان باباها این چنین‌اند؟ چرا دخترها در جایی که مامان باباها نگاه مساوی دارند رشد بیشتری ندارند؟!

خانم‌ها نگران نباشند
خانم‌هایی که فکر و ذهنشان برابر بودن با مردهاست نگران نباشند که چرا کوتاهنرند در مقابل مردها عمر کوتاه‌تری دارند و عمر خانم‌ها درازتر و بلندتر است، این به آن در!

پرسش از خوانندگان
چرا دخترها دوست دارند با پسرهایی که از خودشان بلندترند ازدواج کنند؟

چرا زنان کوتاه‌تر از مردان هستند؟
5 (100%) 1 vote

لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar