چرا مردها پستان دارند؟

چرا مردان سینه و نوک سینه دارند؟

خب، این پرسشی خیلی قدیمی است و هنوز انسان‌شناسان در چند و چون آن سرگرمند.

آنچه که تا این لحظه می‌دانیم و برای مردان اصلا خوشایند نیست این است که تمامی مردهای این جهان، در ابتدا و درون شکم مادرشان زن بودند، و زمانی دارای پستان و نوک پستان شدند که هنوز مرد نشده بودند و زن بودند!

تا اینجا یک جوری به پرسش فوق جواب دادیم: چرا مردان نوک سینه دارند؟ زیرا زنان نوک سینه دارند!

چرا مردها پستان دارند؟

بد نیست اگر وقت دارید و حوصله، کمی علمی‌تر به این ماجرا نگاه کنیم!

ما می‌دانیم که در هفته‌های نخست دوران بارداری همه انسان‌های درون رحم، جنسیت مؤنث دارند و اگر تغییری رخ ندهد همه متولدین این کره خاکی دختر خواهند بود و در حسرت داشتن شوهر دق مرگ می‌شوند، و نسل آدم بر می‌افتاد [منظور نسل حواست!]، که البته چنین نبوده و نیست و در پایین به آن می‌رسیم!

در حدود هفته ششم بارداری، اگر جنین دارای یک کروموزوم Y باشد، هورمون مردانه‌ تستوسترون وارد عمل می‌شود و خانم‌های کوچولو را در روندی تکاملی مرد می‌کند و دارای بیضه و چیز میز دیگر، و پس از چند ماه دیگر آقا پسرها با قیاقه حق به جانب و مغرور که ما چیزمیز داریم و شما چیزمیز ندارید بدنیا می‌آیند!

اما چرا در این روند تکاملی پستان مردان آینده حذف نمی‌شود؟ چون تکامل انگیزه و دلیلی برای این کار ندارد و حوصله پاک کردن و جارو کرددن این ریزه میزه‌های اضافی را ندارد!

باقی ماندن پستان و نوک آن در مردها درس خوبی است برای آشنایی با طرز کار درهم و برهم تکامل، تکاملی که همه همتش تولید مثل و بقا بوده و نه آفرینش مخلوقی کامل! اینگونه است که مردها پستان دارند و زن‌ها سبیل و کلی موهای زاید!

چرا مردها پستان دارند؟

توضیحات علمی بیشتر

هر انسان ۴۶ کروموزوم دارد و هنگام لقاح ۲۳ کروموزوم از اسپرم پدر و ۲۳ کروموزوم از تخمک مادر کارها را راست و ریس می‌کنند.

از این تعداد کروموزوم فقط دو کروموزوم جنسی‌اند و جنسیت را مشخص می‌کنند.

خانم‌ها دو کروموزوم X دارند و آقایون یک کروموزوم X و یک کروموزوم Y دارند و پسر شدن به این بستگی دارد که کروموزوم Y پدر وارد بدن مادر شود!

چرا مردها پستان دارند؟

تکامل ۹ ماهه

دوران بارداری نمایشی از چرخش حیات و تکامل انسان است. بر همین اساس هم می‌شود حدس زد که روزگاری هیچ مردی روی زمین وجود نداشته تا اینکه سر و کله «آدم کروموزوم Y» پیدا شد.

آدم کروموزوم Y احتمالاً در آفریقا بین ۲۳۷،۰۰۰ و ۵۸۱،۰۰۰ سال پیش زندگی می‌کرد و جدیدترین نیای مشترکِ تمامی انسان‌ها از طرف پدری است.

در ژنتیک انسانی، به جدیدترین نیای مشترک تمام انسان‌های امروزی از طرف مادری «حوای میتوکندریایی» می‌گویند و نکته جالب این است که این مامان بزرگه حدود ۵۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ سال پیش از ظاهر شدن «آدم کروموزوم Y» زندگی می‌کرده است!

پرسش: بودن یا نبودن!

بهتره به جای اینکه فکر کنیم چرا خانم‌ها سبیل دارند یا چرا مردها سینه دارند، به این فکر کنیم که چطور این مامان بزرگه بدون یه بابا بزرگ زندگی می‌کرد و دق مرگ نشد از تنهایی و نبود عشق و عاشقی!
منبع:
ویکی‍پدیا
livescience.com

چرا مردها پستان دارند؟
3.9 (77.14%) 7 votes

4
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
3 نظرات مستقل
1 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
4 تعداد نظر دهندگان
بروز نیوزانسیه معلمیمجتبیآرام Recent comment authors
آرام
مهمان
آرام

جالب بود.
سپاس

مجتبی
مهمان
مجتبی

اطلاعات غلط نده بابا جان مقاله رو درست بخون گفته نیای مشترک این دلیل نمی شه که قبل از اون مرد یا زن دیگه ای نبوده باشه

انسیه معلمی
مهمان
انسیه معلمی

مگه نمیگین همه اول زن بودن پس موهای زائد وسیبیل زنان برای چی هست؟

بروز نیوز
مدیریت
بروز نیوز

سلام و سپاس از تماستان و مطالعه این مطلب
انتظار ندارید که خانمی که حدود ۹۹ تا ۲۰۰ هزار سال پیش زندگی می‌کرده مانند خانم‌های امروزی باشد، ضمن اینکه این حوا خانم و مامان بزرگ همه انسان‌ها یک سیاه‍پوست بوده و در شرق آفریقا زندگی می‌کرده‌است.
می‌شود حدس زد که در روند تکامل، و در جابجایی‌ها و کوچ‌های اولیه، و در مناطق سردتر، بخشی از نیاکان ما، مثل میمون‌ها و خرس‌ها، پشمالو بودند یا شدند، و بدنشان، از سر تا پا، موهای بسیاری داشته، که مقداری از آن موها، بصورت کم و بیش، به ما ارث رسیده است!