چرا مردها پستان دارند؟

چرا مردان سینه و نوک سینه دارند؟

خب، این پرسشی خیلی قدیمی است و هنوز انسان‌شناسان در چند و چون آن سرگرمند.

آنچه که تا این لحظه می‌دانیم و برای مردان اصلا خوشایند نیست این است که تمامی مردهای این جهان، در ابتدا و درون شکم مادرشان زن بودند، و زمانی دارای پستان و نوک پستان شدند که هنوز مرد نشده بودند و زن بودند!

تا اینجا یک جوری به پرسش فوق جواب دادیم: چرا مردان نوک سینه دارند؟ زیرا زنان نوک سینه دارند!

چرا مردها پستان دارند؟

بد نیست اگر وقت دارید و حوصله، کمی علمی‌تر به این ماجرا نگاه کنیم!

ما می‌دانیم که در هفته‌های نخست دوران بارداری همه انسان‌های درون رحم، جنسیت مؤنث دارند و اگر تغییری رخ ندهد همه متولدین این کره خاکی دختر خواهند بود و در حسرت داشتن شوهر دق مرگ می‌شوند، و نسل آدم بر می‌افتاد [منظور نسل حواست!]، که البته چنین نبوده و نیست و در پایین به آن می‌رسیم!

در حدود هفته ششم بارداری، اگر جنین دارای یک کروموزوم Y باشد، هورمون مردانه‌ تستوسترون وارد عمل می‌شود و خانم‌های کوچولو را در روندی تکاملی مرد می‌کند و دارای بیضه و چیز میز دیگر، و پس از چند ماه دیگر آقا پسرها با قیاقه حق به جانب و مغرور که ما چیزمیز داریم و شما چیزمیز ندارید بدنیا می‌آیند!

اما چرا در این روند تکاملی پستان مردان آینده حذف نمی‌شود؟ چون تکامل انگیزه و دلیلی برای این کار ندارد و حوصله پاک کردن و جارو کردن این ریزه میزه‌های اضافی را ندارد!

باقی ماندن پستان و نوک آن در مردها درس خوبی است برای آشنایی با طرز کار درهم و برهم تکامل، تکاملی که همه همتش تولید مثل و بقا بوده و نه آفرینش مخلوقی کامل! اینگونه است که مردها پستان دارند و زن‌ها سبیل و کلی موهای زاید!

چرا مردها پستان دارند؟

توضیحات علمی بیشتر

هر انسان ۴۶ کروموزوم دارد و هنگام لقاح ۲۳ کروموزوم از اسپرم پدر و ۲۳ کروموزوم از تخمک مادر کارها را راست و ریس می‌کنند.

از این تعداد کروموزوم فقط دو کروموزوم جنسی‌اند و جنسیت را مشخص می‌کنند.

خانم‌ها دو کروموزوم X دارند و آقایون یک کروموزوم X و یک کروموزوم Y دارند و پسر شدن به این بستگی دارد که کروموزوم Y پدر وارد بدن مادر شود!

چرا مردها پستان دارند؟

تکامل ۹ ماهه
دوران بارداری نمایشی از چرخش حیات و تکامل انسان است. بر همین اساس هم می‌شود حدس زد که روزگاری هیچ مردی روی زمین وجود نداشته است!

آدم و حوای ژنتیک
«آدم کروموزوم Y» احتمالاً در آفریقا بین ۲۳۷،۰۰۰ و ۵۸۱،۰۰۰ سال پیش زندگی می‌کرد و جدیدترین نیای مشترکِ تمامی انسان‌ها از طرف پدری است.

در ژنتیک انسانی، به جدیدترین نیای مشترک تمام انسان‌های امروزی از طرف مادری «حوای میتوکندریایی» می‌گویند و نکته جالب این است که این مامان بزرگه حدود ۵۰،۰۰۰ تا ۸۰،۰۰۰ سال پیش از ظاهر شدن «آدم کروموزوم Y» زندگی می‌کرده است!

آیا تولید مثل بدون نیاز به جنس مذکر امکان دارد؟
بله، بر اساس مشاهدات و یافته‌های علمی برخی از جانوران مانند بیل‌کله [نوعی کوسه سرچکشی] قادرند تحت شرایطی بدون نیاز به جنس مذکر تولید مثل کنند. این نوع تولید مثل غیر جنسی در میان زنبور عسل و زنبور بی‌عسل و ماهی‌ها و دوزیستان و خزندگان نیز دیده می‌شود!

آیا زنان نیز می‌توانند بطور طبیعی و بدون مردان باردار شود؟
بله چرا که نه؟ میل به بقا و شرایط خاص، همانگونه که مارمولک و کوسه‌ها را به تولید مثل غیر جنسی قادر می‌سازد، در انسان‌ها نیز می‌تواند باعث شگفتی شود!

 

پرسش: بودن یا نبودن!
بهتره به جای اینکه فکر کنیم چرا خانم‌ها سبیل دارند یا چرا مردها سینه دارند، به این فکر کنیم که چطور مامان بزرگ حوا بدون بابا بزرگ آدم زندگی کرد!

منبع:
ویکی‍پدیا
livescience.com

15
لطفا بنویسید که درباره نوشته فوق چه نظری دارید:

avatar
7 نظرات مستقل
8 پاسخ به دیگران
0 دنبال کنندگان
 
نمایش نظرات بیشترین امتیاز
نمایش نظرات با بیشترین پاسخ
11 تعداد نظر دهندگان
محمدرضاamirهمکارمحمدارشیا نویسندگان آخرین نظرات
تازه ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
محمدرضا
مهمان
محمدرضا

جالب بود ،با بیانی شیوا توضیح داده شده بود ، تقریبا توضیحات داده شده مبتنی بر علم بود ، اما قطعا ، برای کسی که دنبال حقیقت میگردد ، قانع کننده نخواهد بود. سپاس

amir
مهمان
amir

عزیزم جنسیت کاملا بعد از لقاح مشخص شده و بر اساس نبود و بود کرومزوم ایگرگ پسر یا دختر مشخصه،خیلی دوست دارم بدونم این مطالب چرت و پرت رو روی چه اساسی نوشتید

محمد
مهمان
محمد

اول اینکه شما مسله رو اشتباهی فهمیدی در هفته های نخست بارداری ن مونث وجود داره ن مذکر بعد از چند هفته هرکدام از جنس ها چه دختر چ پسر شروع به درست شدن قسمت تناسلی وجسی میکنند

محمدعلی اصلانی
مهمان
محمدعلی اصلانی

اینقدر اطلاعات غلط ندهید آفرینش انسان کاملا با هدف بوده و پروردگار می داند چه می کند حضرت آدم اولین بار در کنار خانه خدا ظاهر شده. مگر شما به دین و قرآن ایمان ندارید کافران بی دین.در ضمن تو می توانی در مورد پدر خودت اینگونه صحبت کنی که از نسل میمون و خرس بوده است و اگر نه ما از همان اول از نسل انسان بودیم.

همکار
مهمان
همکار

جناب محمدعلی اصلانی گرامی
شما لطف کنید، و با اطلاعاتی که در مورد آفرینش انسان دارید، برای ما و دیگران توضیح دهید که چرا مردها پستان دارند؟

مرتضی
مهمان
مرتضی

شاید یکی قبول نداشته باشه شعور داشته باش توهین نکن به عقیده بقیه..تو به چیزی که ندیدی باور داری یه نفر هم باور نداره عقیده ها و نظرات مختلفه …ما باید قبل مسلمون بودن ادم باشیم…

انسیه معلمی
مهمان
انسیه معلمی

مگه نمیگین همه اول زن بودن پس موهای زائد وسیبیل زنان برای چی هست؟

همکار
مهمان
همکار

سرکار خانم انسیه معلمی
همانطور که در مطلب آمده دلیل این موضوع هورمون تستوسترون است و ویژگی‌های تکامل!

ارشیا
مهمان
ارشیا

تستوسترون که هرمون مردانه استY؟

همکار
مهمان
همکار

هر دو جنس تستوسترون دارند، هر چند که در بدن مردان بسیار بیشتر از زنان تولید می‌شود!

سارین
مهمان
سارین

حتما اونام یع روزی مرد بودن

مجتبی
مهمان
مجتبی

اطلاعات غلط نده بابا جان مقاله رو درست بخون گفته نیای مشترک این دلیل نمی شه که قبل از اون مرد یا زن دیگه ای نبوده باشه

همکار
مهمان
همکار

مجتبی گرامی
منظور جدا زندگی کردن حوای میتوکندریایی و آدم کروموزوم ایگرگ بود!

آرام
مهمان
آرام

جالب بود.
سپاس