زنی که ۸ سال در فرودگاه زندگی می‌کند

زن ۵۰ ساله‌ای با وجود داشتن آپارتمان ۳ خوابه، هشت سال است که در فرودگاه چانگی سنگاپور زندگی می‌کند.

زنی که ۸ سال در فرودگاه چانگی زندگی می‌کند
زنی که ۸ سال در فرودگاه چانگی زندگی می‌کند

او می‌گوید در زمان رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ به دلیل ترس و سردرگمی آپارتمان سه خوابه‌اش را اجاره داد و با نیت ماندن برای زمانی کوتاه ساکن فرودگاه شد.

او می‌گوید بار اول با دست خالی به فرودگاه آمد اما اینک وسائل بیشتری همراه خود دارد.

زنی که ۸ سال در فرودگاه چانگی زندگی می‌کند

او از اجاره آپارتمان سه خوابه‌اش ماهی هزار دلار درآمد دارد و دچار مشکل مالی نیست و خوشنود است که سقفی بالای سرش است.

وی به زندگی در فرودگاه عادت کرده است؛ غذا و لوازم مورد نیازش را از رستوران‌ها و فروشگاه‌های داخل فرودگاه می‌خرد و از هوای خنک فرودگاه و سرویس بهداشتی و وای‌فای رایگان آنجا استفاده می‌کند.

این خانم می‌گوید قصد ندارد برای همیشه در فرودگاه بماند و خیال دارد اگر بشود آپارتمان ۳ خوابه‌اش را بفروشد و آپارتمانی دو اتاقه بخرد.

این زن تنها ساکن ماندگار فرودگاه چانگی نیست و دستکم ده نفر دیگر نیز هستند که از این فرودگاه چون خانه خودشان بهره می‌برند.

زنی که ۸ سال در فرودگاه چانگی زندگی می‌کند

سخنگوی فرودگاه چانگی می‌گوید که کارکنان آنجا وضعیت کسانی را که بیش از یک شب در فرودگاه می‌مانند زیر نظر دارند تا در حد توان به آن‌ها کمک کنند. به علاوه ممکن است در مواردی برای دریافت یاری بیشتر با وزارت توسعه اجتماعی و خانواده نیز تماس بگیرند.

 

 

هجده سال فرودگاه‌خوابی
مهران کریمی ناصری متولد مسجدسلیمان رکورددار زندگی در فرودگاه است. وی هجده سال در ترمینال فرودگاه شارل دوگل پاریس زندگی کرد و چند فيلم بر اساس زندگی‌اش ساخته شد كه معروف‌ترینش ترمینال نام دارد.

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments