انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس

این جوان ۱۹ ساله هندی می‌تواند مثل مار بدور خود بپیچید!

انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس
جاسپریت سینگ کالرا [Jaspreet Singh Kalra] که به مرد لاستیکی معروف است، متولد ۳۰ اوت ۱۹۹۹ لودهیانا ایالت پنجاب کشور هندوستان می‌باشد.

انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس

او نوشیدنی خود را با پیچاندن سرش به عقب می‌نوشد و همکلاسی‌هایش با تعجب او را نگاه می‌کنند و بهت زده تحسینش می‌کنند!

او به راحتی می‌تواند پاهای خود را از عقب بر روی شانه‌های خود بگذارد و استراحت کند.

این جوان می‌تواند حتی گردن خود را با چرخش ۱۸۰ درجه به عقب بچرخاند و به روبرویش زل بزند – مانند شخصیت مریل استریپ در فیلم کلاسیک «مرگ درخور اوست».

انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس

او در سن ۱۰ یا ۱۱ سالگی، انعطاف پذیری خود را با پیچاندن و چرخاندن گردن، دست و سایر قسمت های بدن شروع کرد. سوریندر، مادر جاسپریت گفت: هنگامی که او متولد شد، ما تصور نمی‌کردیم که او چنین استعدادی دارد.هنگامی که او ۱۰ ساله یا شاید ۱۱ ساله شد ، متوجه انعطاف پذیریش با چرخاندن گردن، دست و سایر قسمت‌های بدنش شد.

انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس

جاسپریت می‌گوید وقتی که در سن ۱۲ سالگی به تمرینات یوگا می‌پرداخته تا خستگی را رفع کرده و ذهنش را آرام کند متوجه انعطاف بدنی‌اش شده است!

استعدادهای جاسپریت در کتاب رکورد هند به رسمیت شناخته شده است و او را به عنوان یک ستاره در مدرسه و در شهر خود ساخته شده است.

او گفت: آرنج من شکسته شده بود ، بنابراین نتوانستم تمرین یوگا را انجام دهم فاصله‌ای بین یکسال و نیم بین تمرینات یوگای من افتاد. هنگامی که جراحت زخمی شد، من شروع به جستجو در یوتیوب کردم و سعی کردم موقعیت‌های مختلف و نحوه خم شدن آرنج را پیدا کنم و به سرعت متوجه شدم که من نسبت به دیگران انعطاف پذیرتر هستم.

انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس
او گفت: من هرگز در هنگام انجام این اعمال هیچ ناراحتی یا درد نداشتم. این کار مورد علاقه من بوده است. من دوست دارم این کار را انجام دهم.

من می‌توانم سرم را در 180 درجه به عقب بچرخم. می‌توانم دست‌های خود را روی 360 درجه چرخانم، می‌توانم خم شدن جلوی شدید و خم شدن پشت را انجام دهم.

این جوان که قبلا به نام پسر لاستیکی شهرت داشت، آنچنان مورد توجه دوستان و هم مدرسه‌ای هایش است، به طوری که مانند یک سوپر استار از او امضا می‌گیرند .

این جوان هندی می‌گوید: پسران و دختران در مدرسه مرا به عنوان یک ستاره می‌شناسند. بسیاری از دانش آموزان صبح‌ها صف می‌کشند و با من عکس‌هایی را می‌گیرند و امضای یادگاری از من می‌خواهند.

والدینش می‌گویند آنها افتخار می‌کنند که پسرشان دارای چنین توانایی نادر است. همچنین والدین به این کار غیرمنطقی خود اعتراف کرده‌اند که هرگز او را نزد دکتر نبرده‌اند تا متوجه شوند چه چیزی باعث این وضعیت عجیب حرکت مفصلی و ماهیچه ای پسرشان شده است

مادرش می‌گوید: بستگان و دوستان ما زمانی که دیدند جاسپریت مفاصلش را در جهت‌های عجیبی می‌چرخاند و خم می‌کند شگفت زده شده‌اند. من می‌خواهم پسرم در تمام دنیا مشهور باشد و تمام دنیا باید اسم او را بداند. او یک ستاره است. مردم به ما می‌گویند شما باید پسر خود را به دکتر برسانید، ممکن است استخوان‌هایش شکسته باشد یا شاید مشکلی دیگری از قبیل نقص در استخوان داشته باشد. اما پسرم هرگز از هیچ دردی در جسمش شکایت نکرده است.

این جوان هندی در حال حاضر می‌خواهد یوگا را به طور حرفه ای ادامه بدهد. والدینش می‌گویند استعداد او توسط یوگا نشان داده شده است. او اکنون بسیاری از تکنیک‌های جدید را فرا گرفته است، ما می‌خواهیم او یوگا را حرفه‌ای ادامه بدهد.

انعطاف پذیرترین انسان جهان + عکس
جاسپریت ژستهای خود در انعطاف بدنی‌اش را از فردی آمریکایی به نام دانیل براونینگ اسمیت، تقلید می‌کند.

این جوان هندی می‌گوید: من می‌خواهم استعداد خود را پرورش دهم تا بتوانم رکورد دار گینس بشوم. دانیل برونینگ اسمیت الهام بخش من است. در حال حاضر، او رکورد انعطاف پذیر‌ترین فرد جهان را دارد و من می‌خواهم رکورد او را بشکنم.


منبع:
ایران ناز – مترجم خسروگردی

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments